Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

Rehberlik

Rehberlik

Rehberlik Hizmeti

Kendinin farkında olan, ne yapmak istediğini bilen ve bu yolda çalışmaktan asla vazgeçmeyen bizleri kılavuz olarak gören ve bizlerin desteğine ihtiyaç duyan öğrencilerle başarıya ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Bireysel Planlama

Bireyler yetenek, ilgi, değer, tutum, gelişim özellikleri, psikolojik, kültürel, sosyal ve ekonomik yönleri bakımından birbirinden farklılık gösterirler. Biz de bu farklılıkları esas alarak öğrencilerle ilgili yapacağımız her çalışmada bireyselliği ön plana çıkardık.

Bilimsel Yaklaşım

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında akademik anlamda yapılan çalışmalarda geçerliği ve güvenirliği kanıtlanmış, öğrencilerle ilgili anlamlı sonuçlara ulaşabileceğimiz test ve envanterlerle de yapacağımız çalışmaları desteklemekteyiz.

Haftalık Rehberlik

Bu çalışmalarla öğrencilerden haftalık geri dönüşler almak öğrencilerin sınava hazırlık döneminde ya da okul dersleriyle ilgili zorlandıkları konularla ilgili çalışmalar yapılır. Öğrencilerin sorunları dinlenir gerek grup çalışmaları gerekse bireysel çalışmalarla bu sorunlara en hızlı şekilde çözüm bulmak amaçlanır.